Loading...

Tag: kupię konia do 5000zł

Kupię: Ogiery

Kupię konia rasy huculskiej (wałacha). Koń powinien być spokojny, ułożony, nadający się do hipoterapii. Koń w wieku około 6-7 lat, maść (...)

Kupię: Gorącokrwiste

Kupie konia rasy pinto (American Paint Horse) może być klacz lub wałach o wzroście 150-160cm w kłebie maść najlepiej żeby była srokata lub ciemno gniada w wieku (...)

Kupię: xx

Sukam konika klacz do 2900zł. Rasa i i kategoria w ogłoszeniu jest przypadkowa. Maść obojętna. Muśi mieć od 135 do 150. Mósi być ujeźdżony i musi lubieć dzieci. (...)

Kupię: Gorącokrwiste

Kupię wałacha lub klacz, zdrowe, chodzące pod siodłem za cenę do 5 tys. zł. Mogę też wydzierżawić koni długoterminowo pod warunkiem zabrania do stajni, w której (...)

Kupię: Gorącokrwiste

Kupię konia do 6 lat do rekreacji i sportu. Koń może być dopier co zajeżdżony lub nawet jeszcze nie. Wzrost powyżej 155 zm z racji że ja też jestem wysoką osobą. (...)

Kupię: KUPIĘ LUB WYDZIERŻAWIĘ

KUPIĘ LUB WYDZIERŻAWIĘ! konia w Rudzie Śląskiej. Płeć, rasa, wzrost, umaszczenie i wiek nie ma znaczenia. Proszę o kontakt (...)

Kupię: Gorącokrwiste

Witam, chcę kupić konia w sierpniu lub pod koniec wakacji, w cenie do 4000 zł , do uzgodnienia. Koń wierzchowy, małopolski, wielkopolski, SP, arab lub mały koń (...)

Kupię: Gorącokrwiste

Kupię klacz Pełnej krwi angielskiej ,do 9 -lat w przystępnej cenie ,siwa.Koń ma być 100% zdrowy z paszportem ,ujeżdżony ,zrównoważony ,bez nałogów i narowów , nie (...)

Kupię: Gorącokrwiste

Witam :) Kupię konia arabskiego (maść obojętna), ogiera lub wałacha w wieku od 4 do 9 lat zajeżdżonego. Do małych skoków ,ujeżdżenia i rajdów długo (...)

Kupię: -

Kupię dwa konie, które jeżdżą pod siodłem i/lub w zaprzęgu. Interesuje mnie głównie maść kara i kasztanowata, wzrost ok. 160-170 cm w kłębie, rasa: wielkopolska (...)O siodłach bezterlicowych słów kilka...


Grzbiet każdego konia jest inny. Będzie zmieniał się w przeciągu jego życia – z wiekiem, treningiem, chorobami, zmianą żywienia i pór roku. Jednak największe zmiany zachodzą w ruchu. Za każdym razem kiedy jeździmy, kształt grzbietu się zmienia w zależności od chodu, stopnia zebrania, długości wykroku. Konwencjonalne siodło wyposażone w sztywną terlicę (choćby nie wiem jak dobrze dopasowane) nie ma szans dopasować się do tych zmian. Najczęściej pasuje statycznie, tj. na konia stojącego nieruchomo czterema nogami na ziemi. Jak tylko koń ruszy z miejsca sytuacja się zmienia.

Sztywna terlica konfliktuje z częścią mięśni, co powoduje że nie mogą one pracować w pełni swych możliwości. Dodatkowo, ponieważ siodło przestaje przylegać całą powierzchnią do grzbietu, pojawiają się punkty nadmiernego nacisku.

Kiedy siądziemy na konia na oklep, mięśnie mają pełną swobodę ruchu, ale nasz ciężar nie dość, że rozłożony jest na zbyt małej powierzchni, to jeszcze przenoszony jest w części na kręgosłup, który (jak pamiętamy z cyklu Siodło i koń) nie powinien nieść jakiegokolwiek obciążenia.Padokowanie koni - zalety


Czy zastanawialiście się kiedyś nad kluczowymi dla koni kwestiami, które warunkują ich dobre zdrowie fizyczne i psychiczne?

1. RUCH – możliwość codziennego, nieskrępowanego padokowania nie może być dla koni – także tych sportowych – sporadycznym przywilejem, padokowanie powinno być końską codziennością. Dla naszych wierzchowców – zwierząt ewolucyjnie przystosowanych do pokonywania kilometrów w poszukiwaniu pokarmu – utrzymanie w stajniach przez 24 godziny 7 dni w tygodniu może skutkować poważnymi problemami nie tylko związanymi ze zdrowiem aparatu ruchu oraz układu oddechowego, ale również komfortem psychicznym.

2. STADO I KONTAKTY SOCJALNE – utrzymywanie koni w stajniach bez kontaktu z innymi zwierzętami, które mogą stanowić jego stado (owce, kozy) jest poważnym problemem, który w efekcie na dłuższą metę może odbijać się na zdrowiu psychicznym wierzchowca. Niestety z przykrością musimy stwierdzić, że kontakt z człowiekiem jest dla wielu koni niewystarczającą, a z pewnością również niesatysfakcjonującą relacją.

3. BEZPIECZNE ŚRODOWISKO PRZEBYWANIA – „safety first” ta zasada idealnie odnosi się do koni. Właściciele stajni oraz użytkownicy stajennej infrastruktury w sposób szczególny powinni zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz koni. Już na etapie planowania budowy stajni warto przewidzieć wiele scenariuszy wykorzystania obiektu oraz tego do jakich sytuacji może dojść w momencie, gdy na terenie obiektu zamieszkają konie. Warto zwrócić uwagę m.in. na szerokość korytarzy, wielkość boksów oraz sposób otwierania okien i drzwi (!!! np. okna nie powinny się otwierać do wewnątrz boksu, a otwierane na zewnątrz powinny mieć ograniczniki, które uniemożliwiają im niekontrolowane zamknięcie w trakcie burzy). Istotne jest również w tym temacie składowanie paszy objętościowej oraz treściwej- tu nie tylko warto zadbać o dobrą wentylację oraz odpowiedni stopień wilgotności w pomieszczeniach, ale również miejsce. Niczym nieizolowany stryszek nad końskimi głowami, gdzie składowane jest siano, niejednokrotnie może wywołać poważne konsekwencje zdrowotne ze strony układu oddechowego. Natomiast siano składowane w naszym klimacie ‚pod chmurką’ może ulec zawilgoceniu i w efekcie spleśnieje.