Loading...

Ogólnopolska Giełda Koni: Ogłoszenia drobne

Sprzedam: Ściółka dla koni torfowo-wiórowa, 15 opk./ 890zł, kurier w cenie


Opis

Ściółka dla koni torfowo-wiórowa (wood fiber).

Mieszanka torfowo-wiórowa (wood fiber) jest doskonałym materiałem sprawdzającym się jako ściółka dla koni. Produkt jest pakowany w baloty o pojemności 250 litrów / ok. 49kg
* całkowicie wolny od bakterii i grzybów
* nie pyli, nie uczula, dobrze wiąże amoniak, wchłania wilgoć, ma działanie grzybobójcze, nie wymaga wymieniania jej w całości, a jedynie sprzątania na bieżąco końskich odchodów.
* odczyn pH kwaśny hamuje rozwój szkodliwych mikroorganizmów, stanowi dobrą izolację cieplną, ściółka torfowo-wiórowa jest bardzo dobrym podłożem do stajni dla koni, szczególnie dla tych z problemami dróg oddechowych czy objadających się zbytnio słoma
* jest dobrym podłożem na rehabilitację kopyt, kwaśny i naturalnie antybakteryjny torf wspomaga zdrowie strzałek.
* usuwana ściółka może być wykorzystywana jako nawóz ogrodniczy.
* ph 3,5-4
* frakcja 0-40mm

* Wood Fiber czyli włókna drzewne to produkt uzyskiwany ze zrębków drzew iglastych, podgrzewanych do wysokich temperatur i formowanych we włókna za pomocą pary pod wysokim ciśnieniem – proces ten zapewnia, że materiał jest wolny od chwastów, chorób i szkodliwych organizmów. Włókna są następnie starannie mieszane z torfem.

Prawidłowe przygotowanie boksu ze ściółką torfową polega na wysypaniu za pierwszym razem warstwy o grubości ok. 15 cm, na co zużywa się 8 worków torfu, co pokryje nam boks o wymiarze 12m2. W kolejnych dniach usuwa się na bieżąco odchody i dosypuje torfu na bieżąco lub 1 worek raz w tygodniu. Operację czyszczenia boksu i wymiany ściółki powtarza się 2 razy w roku.

Przy prawidłowym stosowaniu oraz utrzymywaniu boksu w czystości, 30 opk. ściółki torfowej starczy na pół roku ścielenia !

15opk. x 250 litrów = 3750 litrów, waga ok. 780kg, wysokość 185cm
Cena 890zł (przedpłata) lub 915zł (pobranie) - zawiera dostawę kurierem (winda + paleciak)
lub
12opk. x 250 litrów = 3000 litrów, waga ok. 630kg, wysokość 155cm
Cena 760zł (przedpłata) lub 785zł (pobranie) - zawiera dostawę kurierem (winda + paleciak)

Cechy

Podobne Ogłoszenia


1250 zł

Sprzedam: Ściółka dla koni, trociny, wióry odpylone, paleta/kurier w cenie

Firma DOLCE VITA oferuje ściółkę dla koni stworzoną ze starannie wyselekcjonowanego surowca – 100% wióry drewna sosnowego. Zalety ściółki: * dzięki dużej (...)

750 zł

Sprzedam: Odpylona sieczka BOX STRAW GROV ze słomy pszennej

Odpylona słoma pszenna BOX STRAW GROV z dodatkiem eukaliptusa Sieczka jest produkowana z wysokiej jakości słomy charakteryzującej się wysoką chłonnością, co (...)

1165 zł

Sprzedam: Bezpyłowe trociny dla zwierząt ProBioBED Classic

Sterylna i bezpyłowa ściółka trocinowa Produkt sterylny, bezpyłowy (podwójnie odpylony), ekologiczny o wilgotności mniejszej niż 12%. Jeden balot zawiera 550 l mocno sprasowanych (...)