Loading...

Tag: przyczepy na dwa konie

Sprzedam: Bukmanka Westfalia

Sprzedam Bukmankę Westfalia na dwa konie.Używaną po kapitalnym remoncie,gotowa do jazdy z dowodem rejestracyjnym.Cena (...)

Sprzedam: Bave

dach sztywny klapa na siłownikach guma na podłodze nowe (...)

Sprzedam: przyczepa boeckmann

Przyczepa w bardzo dobrym stanie. Mało używana. Więcej informacji pod numerem (...)

Sprzedam: Boeckmann

Witam serdecznie. Mam do sprzedania przyczepę do przewozu dwóch koni, marki BOECKMANN ABL ASS 2, rocznik 1992,. Pierwsza rejestracja 1992r. Przyczepa sprowadzona z (...)

Sprzedam: Sprzedam przyczepe do przewozu koni! OKAZJA!

Przyczepa zarejestrowana jako SAM, w oryginale jest to cheval liberte 2002XL, DMC 1800kg, w pełni sprawna, zarejestrowana i ubezpieczona (maj (...)

Sprzedam: sprzedam przyczepę

przyczepa po wymianie wszystkich ścian i podłogi na nową, nowa instalacja elektr, i boczne ledowe obrysówki, podłoga ogumowana wraz z trapem, uchylne okna, ubezpieczenie (...)

Sprzedam: WACO PRZYCZEPA NA 2 KONIE

WITAM. SPRZEDAM PRZYCZEPKĘ DO TRANSPORTU 2 KONI. PRZYCZEPKA SPROWADZONA Z HOLANDII KILKA DNI TEMU. STAN OCENIAM NA BARDZO DOBRY. JAK NOWA. POLECAM BO WARTO. TEL: 510 674 (...)

Sprzedam: Zuidema - przyczepa do koni

Podana cena jest ceną brutto. Przyczepa używana do przewozu 2 koni. Stan bardzo dobry, nie wymaga wkładu własnego! WYMIAR - wewnętrzny (...)

Sprzedam: Cheval Liberte Gold Aluminium - przyczepa do koni

Podana cena jest ceną netto. PRZYCZEPA DO PRZEWOZU 2 KONI Cheval Liberte GOLD ALUMINIUM + siodlarnia stała WYMIAR - zewnętrzny 447x214x272cm - wewnętrzny (...)

Sprzedam: Przyczepa do przewozu koni Brenderup siodlarnia

Przyczepa ciężarowa do przewozu 2 koni Brenderup Dodatkowo siodlarnia. Sprowadzona z Holandii pierwszy właściciel w kraju od czerwiec 2010 r. rok produkcji (...)O siodłach bezterlicowych słów kilka...


Grzbiet każdego konia jest inny. Będzie zmieniał się w przeciągu jego życia – z wiekiem, treningiem, chorobami, zmianą żywienia i pór roku. Jednak największe zmiany zachodzą w ruchu. Za każdym razem kiedy jeździmy, kształt grzbietu się zmienia w zależności od chodu, stopnia zebrania, długości wykroku. Konwencjonalne siodło wyposażone w sztywną terlicę (choćby nie wiem jak dobrze dopasowane) nie ma szans dopasować się do tych zmian. Najczęściej pasuje statycznie, tj. na konia stojącego nieruchomo czterema nogami na ziemi. Jak tylko koń ruszy z miejsca sytuacja się zmienia.

Sztywna terlica konfliktuje z częścią mięśni, co powoduje że nie mogą one pracować w pełni swych możliwości. Dodatkowo, ponieważ siodło przestaje przylegać całą powierzchnią do grzbietu, pojawiają się punkty nadmiernego nacisku.

Kiedy siądziemy na konia na oklep, mięśnie mają pełną swobodę ruchu, ale nasz ciężar nie dość, że rozłożony jest na zbyt małej powierzchni, to jeszcze przenoszony jest w części na kręgosłup, który (jak pamiętamy z cyklu Siodło i koń) nie powinien nieść jakiegokolwiek obciążenia.Padokowanie koni - zalety


Czy zastanawialiście się kiedyś nad kluczowymi dla koni kwestiami, które warunkują ich dobre zdrowie fizyczne i psychiczne?

1. RUCH – możliwość codziennego, nieskrępowanego padokowania nie może być dla koni – także tych sportowych – sporadycznym przywilejem, padokowanie powinno być końską codziennością. Dla naszych wierzchowców – zwierząt ewolucyjnie przystosowanych do pokonywania kilometrów w poszukiwaniu pokarmu – utrzymanie w stajniach przez 24 godziny 7 dni w tygodniu może skutkować poważnymi problemami nie tylko związanymi ze zdrowiem aparatu ruchu oraz układu oddechowego, ale również komfortem psychicznym.

2. STADO I KONTAKTY SOCJALNE – utrzymywanie koni w stajniach bez kontaktu z innymi zwierzętami, które mogą stanowić jego stado (owce, kozy) jest poważnym problemem, który w efekcie na dłuższą metę może odbijać się na zdrowiu psychicznym wierzchowca. Niestety z przykrością musimy stwierdzić, że kontakt z człowiekiem jest dla wielu koni niewystarczającą, a z pewnością również niesatysfakcjonującą relacją.

3. BEZPIECZNE ŚRODOWISKO PRZEBYWANIA – „safety first” ta zasada idealnie odnosi się do koni. Właściciele stajni oraz użytkownicy stajennej infrastruktury w sposób szczególny powinni zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz koni. Już na etapie planowania budowy stajni warto przewidzieć wiele scenariuszy wykorzystania obiektu oraz tego do jakich sytuacji może dojść w momencie, gdy na terenie obiektu zamieszkają konie. Warto zwrócić uwagę m.in. na szerokość korytarzy, wielkość boksów oraz sposób otwierania okien i drzwi (!!! np. okna nie powinny się otwierać do wewnątrz boksu, a otwierane na zewnątrz powinny mieć ograniczniki, które uniemożliwiają im niekontrolowane zamknięcie w trakcie burzy). Istotne jest również w tym temacie składowanie paszy objętościowej oraz treściwej- tu nie tylko warto zadbać o dobrą wentylację oraz odpowiedni stopień wilgotności w pomieszczeniach, ale również miejsce. Niczym nieizolowany stryszek nad końskimi głowami, gdzie składowane jest siano, niejednokrotnie może wywołać poważne konsekwencje zdrowotne ze strony układu oddechowego. Natomiast siano składowane w naszym klimacie ‚pod chmurką’ może ulec zawilgoceniu i w efekcie spleśnieje.