Loading...

Tag: konie do 50000zł

Sprzedam: ORION

Koń o bardzo dobrym ruchu, bardzo dobra technika skoku. Silny zad, okrągły galop. Bardzo odważny, chodzi jako czołowy w teren. Urodziwy, poprawny. Bezproblemowy w (...)

Sprzedam: Gal

Witam. Mam do sprzedania pięknego konia z bardzo dobrym ruchem i dużymi możliwościami skokowymi. Jest to siedmioletni wałach imieniem Gal z przeznaczeniem do dużego (...)

Sprzedam: Catoki son

7 letni wałach hanowerski Catoki Son z dużym potencjałem skokowym. Syn sławnego ogiera holsztyńskiego Catokiego po Cambridge . (...)

Sprzedam: Argentina

Na sprzedaż bardzo dobrze rokująca klacz z bardzo dobrym skokowym rodowodem Argentina (Cento Sohn / Cento - Alfaro / Argentinus). Ma na koncie udane starty w klasach L / (...)

Sprzedam: IRLANDIA

Piękna klacz, wszechstronnie utalentowana . Obszerny elastyczny ruch i poprawna technika skoku. Bardzo przyjemna do jazdy, ujeżdżenie klasa N skoki klasa (...)

Sprzedam: Lover

Lover to koń profesor, bardzo doświadczony, idealny dla juniora i dla dziecka zaczynającego starty w konkursach. Przyjemny i łatwy do jazdy. Grzeczny w obsłudze. W (...)

Sprzedam: Dumbledore

Wałach z predyspozycjami do (...)

Sprzedam: SALUT

Sprzedam niezwykle urodziwego konia sportowego. Salut to wpadający w oko i przykuwający uwagę wałach o poprawnej budowie oraz bardzo dobrym ruchu w każdym z (...)

Sprzedam: HROMY

SPRZEDAM LUB WYDZIERŻAWIĘ 16-letni wałach hodowli SK Strzegom po ogierze Juror (xx) od Halka (xx, po Orlov). Koń profesor idealny dla juniora. Starty do 3* w WKKW pod (...)

Sprzedam: Landos 0027

Data urodzenia- 2000 Bardzo dobry koń- nauczyciel, wicelider Polskiej Ligi Jeździeckiej, Runda Srebrna, tegoroczny zwycięzca Mistrzostw Wielkopolski Juniorów, (...)O siodłach bezterlicowych słów kilka...


Grzbiet każdego konia jest inny. Będzie zmieniał się w przeciągu jego życia – z wiekiem, treningiem, chorobami, zmianą żywienia i pór roku. Jednak największe zmiany zachodzą w ruchu. Za każdym razem kiedy jeździmy, kształt grzbietu się zmienia w zależności od chodu, stopnia zebrania, długości wykroku. Konwencjonalne siodło wyposażone w sztywną terlicę (choćby nie wiem jak dobrze dopasowane) nie ma szans dopasować się do tych zmian. Najczęściej pasuje statycznie, tj. na konia stojącego nieruchomo czterema nogami na ziemi. Jak tylko koń ruszy z miejsca sytuacja się zmienia.

Sztywna terlica konfliktuje z częścią mięśni, co powoduje że nie mogą one pracować w pełni swych możliwości. Dodatkowo, ponieważ siodło przestaje przylegać całą powierzchnią do grzbietu, pojawiają się punkty nadmiernego nacisku.

Kiedy siądziemy na konia na oklep, mięśnie mają pełną swobodę ruchu, ale nasz ciężar nie dość, że rozłożony jest na zbyt małej powierzchni, to jeszcze przenoszony jest w części na kręgosłup, który (jak pamiętamy z cyklu Siodło i koń) nie powinien nieść jakiegokolwiek obciążenia.Padokowanie koni - zalety


Czy zastanawialiście się kiedyś nad kluczowymi dla koni kwestiami, które warunkują ich dobre zdrowie fizyczne i psychiczne?

1. RUCH – możliwość codziennego, nieskrępowanego padokowania nie może być dla koni – także tych sportowych – sporadycznym przywilejem, padokowanie powinno być końską codziennością. Dla naszych wierzchowców – zwierząt ewolucyjnie przystosowanych do pokonywania kilometrów w poszukiwaniu pokarmu – utrzymanie w stajniach przez 24 godziny 7 dni w tygodniu może skutkować poważnymi problemami nie tylko związanymi ze zdrowiem aparatu ruchu oraz układu oddechowego, ale również komfortem psychicznym.

2. STADO I KONTAKTY SOCJALNE – utrzymywanie koni w stajniach bez kontaktu z innymi zwierzętami, które mogą stanowić jego stado (owce, kozy) jest poważnym problemem, który w efekcie na dłuższą metę może odbijać się na zdrowiu psychicznym wierzchowca. Niestety z przykrością musimy stwierdzić, że kontakt z człowiekiem jest dla wielu koni niewystarczającą, a z pewnością również niesatysfakcjonującą relacją.

3. BEZPIECZNE ŚRODOWISKO PRZEBYWANIA – „safety first” ta zasada idealnie odnosi się do koni. Właściciele stajni oraz użytkownicy stajennej infrastruktury w sposób szczególny powinni zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz koni. Już na etapie planowania budowy stajni warto przewidzieć wiele scenariuszy wykorzystania obiektu oraz tego do jakich sytuacji może dojść w momencie, gdy na terenie obiektu zamieszkają konie. Warto zwrócić uwagę m.in. na szerokość korytarzy, wielkość boksów oraz sposób otwierania okien i drzwi (!!! np. okna nie powinny się otwierać do wewnątrz boksu, a otwierane na zewnątrz powinny mieć ograniczniki, które uniemożliwiają im niekontrolowane zamknięcie w trakcie burzy). Istotne jest również w tym temacie składowanie paszy objętościowej oraz treściwej- tu nie tylko warto zadbać o dobrą wentylację oraz odpowiedni stopień wilgotności w pomieszczeniach, ale również miejsce. Niczym nieizolowany stryszek nad końskimi głowami, gdzie składowane jest siano, niejednokrotnie może wywołać poważne konsekwencje zdrowotne ze strony układu oddechowego. Natomiast siano składowane w naszym klimacie ‚pod chmurką’ może ulec zawilgoceniu i w efekcie spleśnieje.